نصب تلویزیون کرو به دیوار

آیا شما در نصب تلویزیون کرو به دیوار مشکل دارید ؟

آیا از این موضوع هراس دارید که قادر به نصب تلویزیون کرو به دیوار نباشید؟

آیا به دلیل نداشتن تجربه در زمینه نصب تلویزیون کرو به دیوار، از انجام چنین کاری خودداری می کنید؟

آیا انتخاب محل مناسب برای تلویزیون برای شما دغدغه فکری ایجاد کرده است؟

آیا به دلیل کوچک بودن فضا ناچار به نصب تلویزیون کرو به دیوار هستید در صورتی که از نحوه نصب آن به صورت اصولی آگاهی کافی ندارید؟

به منظور نصب تلویزیون های کرو، ما یک روش شش مرحله ای بسیار ساده و دقیق داریم که باید به آن توجه کنید. که این روش، روش مناسب شما برای نصب تلویزیون های کرو است و همچنین با توجه به این روش، می توانید خودتان مراحل نصب تلویزیون کرو به دیوار را با موفقیت انجام دهید و نیازی به بکارگیری نیروی متخصص در این زمینه و پرداخت هزینه هایی بابت نصب تلویزیون کرو به دیوار، نیست .

برای شروع به نصب تلویزیون کرو به دیوار لازم است که شما ابزارهایی را در اختیار داشته باشید. از جمله این ابزار عبارتند از :

 1. یک دستگاه مته، برای حفاری کردن محل پیچ ها ی اتصال. بهتر است که از گل میخ بتنی یا چوبی استفاده کنید.
 2. مداد، به منظور مشخص کردن نقاط دقیق برای حفاری.
 3. یک عدد متر برای اندازه گرفتن.
 4. پیچ گوشتی، برای شل و محکم کردن پیچ ها.
 5. چکش

با توجه به داشتن ابزارهای موردنیاز، ما به سراغ مرحله اول نصب تلویزیون کرو به دیوار می رویم .

گام۱ : نصب تلویزیون کرو به دیوار

نصب تلویزیون کرو به دیوار

برای نصب تلویزین کرو به دیوار، این موضوع اهمیتی ندارد که دیوار از چه نوع مصالحی ساخته شده است، چه دیوار از جنس چوب باشد و چه از جنس بتن، کار شما در نهایت بی نقص و دارای کیفیت خوبی است. اولین کاری که باید انجام شود این است که :

 1. اگر دیواری که قرار است تلویزیون کرو برروی آن نصب شود از جنس بتن باشد, باید آن قسمت از پایه نصب تلویزیون کرو به دیوار را که دارای سوراخ هایی به منظور اتصال تلویزیون از طریق پیچ به دیوار است ,به صورت کاملا تنظیم شده و صاف در برابر دیوار قرار دهید وبا مداد شش علامت را در جایی که پیچ ها را نصب می کنید، ایجاد نمایید .
 2. محل شش علامت روی دیوار بتنی را توسط مته سوراخ کنید، همه سوراخ ها باید هم اندازه و با قطر ۱۰ میلی متر و عمق ۶۰ میلی متر ایجاد شوند .
 3. رول پلاک ها را در نقاط سوراخ شده دیوارتوسط چکش نصب کنید و سپس با استفاده از پیچ و مهره هایی که در پک نصب موجود است، تلویزیون کرو را برروی دیوار نصب می کنیم.

اگر دیوار ازمصالح چوبی ساخته شده باشد، در رابطه با دیوار چوبی موارد مشابهی با دیوار بتنی وجود دارد که این مراحل با مقدار کمی تغییرات، صورت می گیرد.

 1. در صورت نصب تلویزیون کرو به دیوار چوبی، محل قرار گیری گل میخ ها را با مداد در جایی که قرار است آن ها را نصب کنید، مشخص کنید.
 2. چهار سوراخ را در نقاط علامت زده با ۵ میلی متر و عمق ۶۰ میلی متر ایجاد کنید .
 3. با استفاده ازابزارهایی مانند پیچ گوشتی، رول پلاک و چکش، پیچ ها و واشرهایی که در پک نصب پایه اتصال تلویزیون کرو به دیوار موجود است، محل نصب تلویزیون کرو به دیوار را محکم کنید .

گام ۲ : قرار دادن پوشش پلاستیکی بر روی پایه نصب تلویزیون کرو به دیوار

قرار دادن پوشش

پوشش پلاستیکی دیوار را در یک وضعیت مرتب و منظم نگه می دارد. و تمام پیچ های اتصال  ,شیارها و نواحی مشبک  را پوشانده و باعث می شود که نتیجه کار به صورت یکپارچه ومنظم دیده شود.

گام ۳ : صفحات نصب را با استفاده از پیچ گوشتی، پیچ ها و واشرهای موجود در پک مربوط به پایه نصب تلویزیون کرو به دیوار، به تلویزیون کرو متصل کنید.

با توجه به ابعاد و  اندازه سوراخ ها درقسمت پشت تلویزیون کرو و واشرهایتان، صفحات نصب را به تلویزیون خود متصل کنید.

اگر پیچ ها برای سوراخ های نصب بیش از حد طولانی هستند و یا برای استفاده در قسمت پشت تلویزیون کرو مناسب نیستند برای رفع این مشکل ، می توانید از واشرهای کشویی بین صفحات نصب و واشرها استفاده کنید تا بخش اضافی پیچ ها درون آنها قرار گیرد و بتوانید پیچ های اتصال را به خوبی محکم کنید.

صفحات نصب تلویزیون کرو

گام ۴ : تلویزین کرو را روی صفحه دیواری آویزان کنید.

برای انجام این کار باید ریل های نصب را برروی صفحه نصب بکشید ، سپس دو بازو را درون دنده ببندید تا تلویزیون کرو روی پایه محکم شود. و در آخر آویزهای مغناطیسی را روی براکت ها بچسبانید.

گام ۵ : شیب پایه و همچنین زاویه تلویزیون کرو را تنظیم کنید.

ممکن است که بعد از نصب تلویزیون کرو به دیوار، تلویزیون در زاویه نامناسبی قرار داشته باشد به منظور ایجاد امکان کامل عملکرد حرکت دادن تلویزیون کرو برای تنظیم زاویه مناسب، مهره های پیچ روی صفحه ی اتصال تلویزیون کرو به دیوار را توسط پیچ گوشی محکم یا شل می کنیم.

گام ۶ : مدیریت کابل تلویزیون کرو

همه چیزی را مرتب و منظم نگه دارید. پوشش مدیریت کابل را به پایه بکشید و کابل رابه شکلی مرتب مدیریت کنید تا در زیر پوشش قرار گیرد بطوری که ظاهر کابل دیده نشود.

با انجام تمام مراحلی که بطور کامل گفته شد، می توانیداین اطمینان خاطر را داشته باشید که نصب تلویزیون کروبه دیوار  به شیوه ای کاملا اصولی و ایمن در محلی قرار گرفته است که مناسب آن است و چشم انداز زیبایی را برای شما ایجاد کرده است. علاوه بر آن نصب تلویزیون کرو به روی دیوار  فضای کمتری را نسبت به استفاده از میز تلویزیون به خود اختصاص داده است و همچنین باعث نظم بیشتر در منزل، محل کار و… می شود.

دیدگاهتان را بنویسید