مزایا و معایب تلویزیون های هوشمند

منظور از تلویزیون هوشمند، تلویزیونی است که شامل ست‌آپ باکس یا گیرنده‌ی شبکه‌های دیجیتالی شده و قابلیت دسترسی و استفاده از اینترنت را در خود به عنوان یک گزینه‌ی کاربردی و امروزی دارند.

تلویزیون هوشمند قابلیت‌های نرم‌افزاری متعددی مثل اپ‌ها و تشخیص ژست‌های حرکتی دارند اما ویژگی اصلی و الزامی، دسترسی به اینترنت و امکان استفاده از دنیای وب است.

تلویزیون هوشمند چیست؟

فلسفه هوشمند

برای توضیح بهترمزایا و معایب تلویزیون های هوشمند باید گفت تمام فلسفه هوشمندی در این است که شما را بیشتر پای تلویزیون بنشاند. در حقیقت، تلویزیون‌های هوشمند سعی می‌کنند دو دنیای برنامه‌های تلویزیونی و اینترنت را به یکدیگر پیوند دهند. از آنجا که مدت زمان زیادی است این اتفاق رخ نداده، سازندگان مختلف، راه‌حل‌ها و سخت‌افزارهای مختلفی را برای برآورده کردن این نیاز معرفی کرده‌اند که در قالب یک دستگاه متصل به تلویزیون، نمایان شده‌است. شرکت‌های سازنده وسایل ذخیره‌سازی و… اولین کسانی بودند که وارد این ماجرا شده که دستگاه‌هایی  مانند :

Western Digital و Seagate برای پخش انواع فایل‌های چند‌رسانه‌ای و با قابلیت وصل شدن به اینترنت عرضه کردند.

آیا ممکن است تلویزیون های هوشمند هنگ کنند؟

بله! در توضیح مزایا و معایب تلویزیون هوشمند باید گفت که :

, تلویزیون های هوشمند مانند کامپیوترها دارای پردازنده و حافظه رم هستند و در صورتی که حافظه رم دستگاه پاسخگوی اجرای برخی اپلیکیشن ها نباشد، دستگاه اصطلاحا هنگ می کند.

هنگ کردن یا کراش کردن تلویزیون معمولا با ثابت ماندن تصویر روی صفحه خود را نشان می دهد. در این موارد می توان تلویزیون را خاموش و روشن کرد تا این مشکل به راحتی برطرف شود.

آیا تلویزیون های هوشمند نیاز به آپدیت شدن دارند؟

بهتر است هر از چند گاهی سیستم عامل تلویزیون خود را آپدیت کنید. با این کار هم از قابلیت های جدید سیستم عامل به روز رسانی شده بهره مند می شوید و هم تا حد زیادی از بروز مشکلات امنیتی پیشگیری می کنید. به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون ها معمولا از طریق نرم افزار به روز رسانی در منو تلویزیون انجام می شود.

جوانب مثبت تلویزیون های هوشمند

جوانب مثبت تلویزیون های هوشمند در توضیح مزایا و معایب تلویزیون های هوشمند

اتصال به اینترنت: می توانید به اینترنت متصل شوید تا بسیاری از برنامه ها ، حتی بازی ها را نصب کنید و از سریال ها و فیلم های وب در سیستم عامل ها لذت ببرید.

دستیار صوتی: شما می توانید تلویزیون خود را با دستیار می توانید کل خانه خود را کنترل کنید. فقط با استفاده از صدای خود از طریق ریموت تلویزیون جادویی خود! وقتی تلویزیون خود را به این دستگاه ها متصل می کنید، می توانید تلویزیون خود را با الکسا خاموش و روشن کنید.

اتصال آسان تلفن همراه: بررسی اینکه آیا تلویزیون هوشمند به راحتی می‌تواند به دستگاه‌های دیگر وصل شود، یکی دیگر از نیازهای مهم هنگام انتخاب تلویزیون هوشمند جدید است و در بحث مزایا و معایب تلویزیون های هوشمند بسیار موثر است.

اتصال تلفن هوشمند خود به تلویزیون برای مشاهده محتوا در صفحه بزرگ‌تر چیزی است که قطعاً می‌خواهید آن را تجربه کنید. تصاویر و ویدیوها از تلفن شما وقتی آنها را در صفحه بزرگ می‌بینید، کاملاً متفاوت هستند.

IoT محبوبیت گسترده‌ای پیدا می‌کند، بنابراین، به طور طبیعی، اتصال آسان با دستگاه‌های مختلف از طریق اینترنت در سراسر خانه یک نیاز است که مزایا و معایب تلویزیون هوشمند را تحت تاثیر قرار می دهد .

 شما می توانید زمانی که از محل کار خود به خانه بر می گردید فیلم را در گوشی خود ببینید و به محض رسیدن به خانه بدون هیچ درد سری ادامه فیلم را در تلویزیون ببینید.

HDMI برای صفحه نمایش بزرگ: اکثر تلویزیون های هوشمند از پشتیبانی زیادی برای اتصال برخوردار هستند. اگر یکی از پورت های HDMI را دارید ، همیشه می توانید آن را به لپ تاپ خود متصل کنید تا روی صفحه نمایش بزرگ کار کند یا با آن بازی کنید. HDMI کیفیت بسیار بهتر و انتقال یکپارچه را ارائه می دهد.

کانال های بیشتر: می تواند به تعداد بیشتری کانال دسترسی داشته باشد و می تواند از سرگرمی های شخصی بهره مند شود.

کیفیت تصویر: تلویزیون های هوشمند کیفیت تصویر با وضوح بالا را ارائه می دهند

سبک زندگی خود را ارتقا دهید: مزیت پنهان این تلویزیون در توضیح مزایا و معایب تلویزیون های هوشمند این است که سبک زندگی شما را ارتقا می بخشد. مهم نیست که چقدر محتوا وجود دارد، نکته مهم این است که بلافاصله می‌توانید آن را پیدا کنید. با بی نهایت محتوای موجود در اینترنت، انتخاب اینکه چه چیزی را تماشا کنید کار ساده‌ای نیست. به همین دلیل عملکرد جستجوی مناسب مهم است.

جوانب منفی تلویزیون های هوشمند

جوانب منفی تلویزیون های هوشمند در توضیح مزایا و معایب تلویزیون های هوشمند

تهدید به حمله سایبری: بله قابل هک است. هکرها به راحتی می توانند رمزهای عبور و داده های محرمانه شما را سرقت کنند، زیرا شما تلفن های همراه خود را به این

لپ تاپ ها متصل می کنید. و هکرها حتی می توانند میزان کانال ، خاموش کردن ، روشن کردن تلویزیون را افزایش دهند و ناگهان از یک کانال به کانال دیگر منتقل شوند.

با خطر خرابی یا قطع شدن مواجه شدن: تلویزیون های هوشمند دقیقاً مانند رایانه های شما قطع یا خراب می شوند.

از دست دادن حریم خصوصی: بله بسیاری از تلویزیون های هوشمند مجهز به تجهیزات تشخیص صدا هستند. بنابراین ، همیشه به شما گوش خواهند داد و همچنین اطلاعات را به اینترنت ارسال خواهند کرد. بنابراین، بدیهی است که خطر از دست دادن حریم خصوصی وجود دارد. و لطفاً مراقب باشید زیرا ما عمدتا در مورد معاملات بانکی در خانه حتی با بچه ها و سگ ها صحبت می کنیم.

دوربین های مخفی: وقتی تلویزیون های هوشمند شما را گوش می دهند ، به این معنی است که شما را نیز تماشا می کند. بله دوربین های مخفی و دوربین های وب داخلی در تلویزیون های هوشمند وجود دارد.

ما قبلاً بحث کردیم که تلویزیونهای هوشمند شما که دارای دوربین مخفی و ظرفیت شنیدن صدا هستند می توانند هک شوند. و به عبارت دیگر، می توانیم بگوییم این جاسوسی شما است.

خطر ابتلا به ویروس: با استفاده گسترده از تلویزیون های هوشمند ، احتمال ویروسی شدن بیشتر است.

تجربه شخصی من: من از تماشای یک فیلم یا سریال یا مسابقه کریکت / فوتبال در تلویزیون هوشمند لذت می برم. کیفیت تصویر عالی است ، سیستم صوتی شگفت انگیز است.

در کودکی من ، وقتی تلویزیون خریدیم ، پدرم گفت که یک جعبه خونین آورده ایم. آه ، حالا ببینیم او در مورد این دستگاه چه می گوید. ممکن است جعبه خونین هوشمند باشد ، نظر شما چیست؟ من موافقم که فناوری از نظر مثبت و منفی تأثیرات عمیقی بر بشر دارد. اما نمی تواند به آن کمک کند ، فقط به دنبال آن باشید.

دیدگاهتان را بنویسید