تنبلی چشم و تماشای تلویزیون

دکتر «پل جی. لدرر» در مورد تنبلی چشم یا «آمبلیوپی» می گوید، با بر هم خوردن تقارن در چشم و کاهش دید یکی از چشم ها اتفاق می افتد. خود تنبلی چشم هم انواع گوناگونی دارد که یکی از آنها «لوچی» یا  strabismus است و زمانی رخ می دهد که چشم ها به طور متناوب به سمت داخل و خارج گردش پیدا می کنند.

تشخیص این نوع تنبلی چشم و تماشای تلویزیون بچه ها برای والدین آسان تر است. به طور معمول تنبلی چشم و تماشای تلویزیون، تنها یکی از چشم ها را تحت تاثیر قرار می دهد اما در برخی موارد نیز هر دو چشم درگیر می شوند.

پزشکان توصیه می کنند که برای اطمینان از این روند در ۶ ماهگی معایناتی انجام شود. دکتر دیوید اِپلی» رئیس مرکز بیماری های چشم کودکان در کرکلند واشنگتن می گوید: “بعد از ۴ ماهگی اگر تقارن کافی در چشم ها وجود نداشته باشد، وضعیت نرمالی نیست و بهتر است که مورد معاینه قرار گیرد.”

آمبلیوپی ، همچنین به عنوان تنبلی چشم شناخته می شود ، ۳٪ از مردم را تحت تأثیر قرار می دهد و در صورت عدم درمان ، می تواند منجر به اختلال بینایی حاد شود. تا به امروز ، چشم تنبل با استفاده از وصله ، استاندارد طلایی برای درمان ، روشی همراه با کلاله اجتماعی و پایبندی کم درمان شده است. در نتیجه، آمبلیوپی می تواند تا بزرگسالی ادامه یابد.

تنبلی چشم و تماشای تلویزیون

مدیر عامل شرکت ران یام توضیح می دهد، “ما از آغاز این آزمایش مهم که نشان می دهد درمان تنبلی چشم و تماشای تلویزیون برای بیمار سرگرم کننده، جذاب و موثر است خوشحالیم.

درمان CureSight allows به کودکان امکان می دهد از طیف گسترده ای از مطالب لذت ببرند. مانند برنامه های تلویزیونی ، فیلم ها و رسانه های اجتماعی از خانه در حالی که بینایی آنها را معالجه و بهبود می بخشد. این گام مهم دیگری در سفر ما برای درمان تنبلی چشم و تماشای تلویزیون برای کودکان در همه جا است. “

پروفسور تامارا ویگنانسکی-جافه ، رئیس بخش چشم پزشکی کودکان و استرابیسموس در مرکز پزشکی Sheba گفت: “ما اغلب کودکان را با آمبلیوپی تشخیص می دهیم و از گزینه های درمانی فعلی بسیار ناامید شده ایم. ما بسیار مشتاق هستیم که در این آزمایش شرکت کنیم و امیدواریم که برای دیدن نتایج مثبت از این مطالعه بالینی، که براساس اطلاعات بالینی قبلی ما ساخته خواهد شد و دانش ما را در این زمینه ارتقا خواهد داد. این فرصتی برای بهبود قابل توجه مراقبت و نتایج بیمار است.

NovaSight ادعا می کند این درمان موفقیت آمیز است و چیزی بیشتر از یک ساعت در روز در مقابل صفحه نمایش خوب نیست.

تنبلی چشم در اوایل در کودکان قابل تشخیص است و درمان آن این است که خوب پوشاندن چشم در بیشتر ساعات روز باشد، که چشم دیگر را وادار می کند تا به درستی تنظیم و تراز شود. البته مساله این است که این برای کودک ناراحت کننده است و نوآوری NovaSight با CureSight این است که اجازه دهد این فرآیند ترازبندی بدون بستن چشم اتفاق بیفتد، در عوض محتوای چشم کودک را به طور انتخابی تار می کند تا چشم آسیب دیده مجبور به کار شود در حالی که دیگری استراحت می کند یعنی تنبلی چشم و تماشای تلویزیون با هم ارتباط پیدا می کنند و کودکان می توانند تلویزیون تماشا کنند و همینطور تنبلی چشم آنها درمان شود ولی با رعایت درمان های گفته شده این کار انجام می شود.

تنبلی چشم و تماشای تلویزیون

در روزهای ابتدایی فناوری D3 ، بینایی مضاعفی را در ما ایجاد می کند، عینک هایی با لنزهای آبی و قرمز هستند.

استریوسکوپی قرمز آبی دو نسخه که کمی متفاوت است، یکی قرمز رنگ و دیگری آبی رنگ از همان تصویر را ارائه می دهد.  به طور معمول برای تولید تصویر سه بعدی دو چشمی با اختلاف منظر کمی متفاوت استفاده می شود چیزی که بسیاری از ما در تئاترها یا پارک های تفریحی می دیدیم.

NovaSight ادعا می کند که بهترین قسمت این است که هیچ طرح درمانی یا آزمایش وجود ندارد که بچه ها بتوانند YouTube یا فیلم را با استفاده از درمان های ویژه تماشا کنند و بهتر بشوند. و این را می توان در خانه طبق برنامه ریزی برای کودک انجام داد همیشه استفاده از یک چشم برای انجام بازی ها در حیاط مدرسه و سایر کارهای روزمره برای کودکان ایده آل نیست.

در آزمایشات برنامه ریزی شده بعدی شرکت نشان می دهد که این شرکت قبلاً آزمایشات بالینی محدودی را انجام داده است که طی یک دوره ۱۲ هفته ای “پیشرفت قابل توجهی” نشان داده است. این که آیا می توان برای بهبود کامل بیماری به آن اعتماد کرد یا باید با سایر درمان های ثابت شده جفت شود.

درباره CureSight  :

CureSight یک نوع درمان تنبلی چشم است مبتنی بر چشم ردیابی به جای چشم کودکان هدف در نظر گرفته شده است. این درمان در حالی انجام می شود که کودک محتوای مورد نظر خود را تماشا می کند در حالی که تصویر با توجه به موقعیت نگاه لحظه ای، تحت پردازش تصویر، در زمان واقعی قرار می گیرد.

کاملاً مناسب برای سلامتی چشم برای تماشا از راه دور است که پزشک، کودکان را به راحتی در خانه تحت نظارت معالجه می کند. بازخورد برای مراقبان و پزشکان از طریق ابر و همچنین نظارت از راه دور در زمان واقعی برای اندازه گیری میزان پایبندی ارائه می شود.

تنبلی چشم و تماشای تلویزیون

درباره NovaSight:

NovaSight یک شرکت نوپای اسرائیلی است که تمرکز خود را بر روی مراقبت از بینایی کودکان در عصر دیجیتال می گذارد. NovaSight که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شده است، با ارائه راه حل های کامل مبتنی بر AI و ردیابی چشم برای ارزیابی دقیق و درمان اختلالات بینایی ، رشد سریع را تجربه کرده است.

NovaSight دو گل سرسبد محصولات که هر دو ایده آل برای تشخیص از راه دور بیماری تنبلی چشم است و درمان را در خانه ارائه می دهد:

  • CureSight سیستم یک نوع درمان تنبلی چشم و تماشای تلویزیون مبتنی بر چشم ردیابی در نظر گرفته شده است و به جای وصله چشم های سنتی است.
  • EyeSwift سیستم، که به دقت عینی صفحه نمایش برای اختلالات بینایی در عرض چند ثانیه یک چشم انداز جامع ارزیابی این بیماری است.

محصولات اضافی آن شامل ، محلول پوشیدنی ActiveGlass برای کنترل نزدیک بینی برای ایجاد مزایای قابل توجه نسبت به راه حل های موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید